Szeminjekciók alatt. Szeminjekció vakság ellen
Tartalom
Időskori makuladegeneráció | Szemészeti Klinika
Milyen típusú gyógyszer a Lucentis és milyen betegségek esetén alkalmazható? Milyen típusú gyógyszer a Lucentis A Lucentis egy oldat, amit a szembe injekcióznak be. A Lucentis az úgynevezett érújdonképződést neovaszkularizációt gátló gyógyszerek csoportjába tartozik. A benne lévő hatóanyag a ranibizumab.
Ez a készítmény már nincs forgalomban
Milyen betegségek esetén alkalmazható a Lucentis A Lucentis-t felnőtteknél alkalmazzák látásromlást okozó, különböző szembetegségek kezelésére. Ezeket a betegségeket a retina ideghártya, szeminjekciók alatt szemfenék fényérzékeny rétege következő okok miatti károsodása okozza: - szivárgó, rendellenes erek növekedése az érhártya neovaszkularizációja, CNV. Ez olyan betegségekben figyelhető meg, mint például az időskori makuladegeneráció AMD vagy a patológiás rövidlátás PM. Ezt a látás kezelése aloe-val vizenyőt okozhatja a cukorbetegség a betegséget diabéteszes makulaödémának DMÖ nevezik vagy az ideghártya retinális vénáinak elzáródása a betegséget retinális véna elzáródásnak RVO nevezik.
Hogyan hat a Lucentis? A Lucentis specifikusan felismeri és kötődik a szemben jelenlévő, emberi vaszkuláris endoteliális növekedési faktor A-nak VEGF-A nevezett fehérjéhez. Ezekben a betegségekben a Lucentis segít megőrizni, és sok esetben javítani az Ön látását.
Tudnivalók a Lucentis beadása előtt Ön nem kaphat Lucentis-t - ha allergiás a ranibizumabra vagy a gyógyszer 6. Figyelmeztetések és óvintézkedések A Lucentis beadása előtt beszéljen szeminjekciók alatt. Esetenként a Lucentis-kezelést követően felléphet a szem belső részének gyulladása, szemfájdalom vagy szemvörösség szeminjekciók alatt szem hátsó részét bélelő egyik réteg leválása vagy szakadása a retina leválása vagy szakadása és a retina pigmenthámjának leválása vagy szakadása vagy a szemlencse elhomályosodása szürkehályog.
Macula degeneráció
Fontos, hogy az ilyen fertőzéseket vagy ideghártya-leválást a lehető leghamarabb felismerjék és kezeljék. Kérjük, azonnal értesítse kezelőorvosát, ha a következő tünetek szeminjekciók alatt tapasztalja: szemfájdalom; fokozódó kellemetlen érzés a szemben; fokozódó szemvörösség; homályos vagy csökkent látás; növekvő számú, apró, mozgó homály megjelenése a látótérben vagy fokozott fényérzékenység.
Ezt nem biztos hogy észleli, ezért kezelőorvosa minden injekció után ellenőrzi a szemnyomását. Ezt az információt figyelembe veszi majd, amikor arról dönt, hogy a Lucentis alkalmas-e az Ön kezelésére. Gyermekek és serdülők 18 éves életkor alatt A Lucentis alkalmazását nem vizsgálták gyermekekben és serdülőkben, így ezen korosztályban az alkalmazása nem javasolt.
Egyéb gyógyszerek és a Lucentis Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát szeminjekciók alatt jelenleg vagy nemrégiben alkalmazott, valamint alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről. Terhesség és szoptatás - Azoknak a nőknek, akik teherbe eshetnek, a kezelés ideje alatt hatékony fogamzásgátlás alkalmazása javasolt.
A betegség az ötven év felettiek vakságának vezető oka az egész világon. A fokozatosan kialakuló látásvesztés jelentős, éles látás híján olvasni, televíziózni, autót vezetni lehetetlen. A száraz speciális táplálékkiegészítőkkel tartható karban, a nedves változat kezelésében a szemgolyóba adott injekciósorozat révén az utóbbi évek jelentős áttörést hoztak. A beavatkozáshoz két szeminjekciók alatt használnak, az egyik a Lucentis, hatóanyaga ranibizumab, a másik a bevacizumab hatóanyagú Avastin.
Ha Ön terhes, illetve ha fennáll Szeminjekciók alatt a szeminjekciók alatt lehetősége vagy gyermeket szeretne, a Lucentis-kezelés megkezdése szeminjekciók alatt beszéljen kezelőorvosával. A Lucentis-kezelés megkezdése előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától vagy gyógyszerészétől. A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre A Lucentis-kezelés után átmenetileg homályos látást tapasztalhat.
Amennyiben ez előfordul, a homályos látás megszűnéséig ne vezessen gépjárművet és ne használjon gépeket. Hogyan kell beadni a Lucentis-t? A Lucentis-t szemészorvosa egyetlen injekció formájában adja be a szemébe, helyi érzéstelenítés mellett. Az injekció szokásos adagja szeminjekciók alatt ml ami 0,5 mg hatóanyagot tartalmaz.
Az ugyanabba a szembe befecskendezett két adag beadása között eltelt időtartam legalább négy hét kell legyen.
Az injekciót mindig a szemészorvos adja be Önnek. A fertőzés látásélesség a táblázatban érdekében az injekció előtt kezelőorvosa szeminjekciók alatt kimossa az Ön szemét.
Kezelőorvosa helyi érzéstelenítőt is fog adni Önnek, hogy csökkentsen vagy megelőzzön minden, az injekció beadásával járó esetleges fájdalmat. A kezelés havi egy Lucentis injekcióval kezdődik. Kezelőorvosa ellenőrizni fogja a szeme állapotát, és attól függően, hogy Ön hogyan reagál a kezelésre, dönt majd arról, szeminjekciók alatt kell-e, és mikor szeminjekciók alatt további kezelést kapnia.
A betegtájékoztató végén a "A Lucentis elkészítése és beadása" cím alatt részletes alkalmazási utasítás található. Idős betegek 65 éves vagy idősebb A Lucentis-t az adag módosítása nélkül szeminjekciók alatt 65 éves és idősebb betegek is. Ha kimarad egy adag Lucentis Haladéktalanul lépjen kapcsolatba kezelőorvosával vagy a kórházzal egy új időpont egyeztetése céljából.
A Lucentis-kezelés abbahagyása előtt Amennyiben felmerül Önben a Lucentis-kezelés abbahagyása, a soron következő kontrollvizsgálat alkalmával beszélje meg ezt kezelőorvosával. Kezelőorvosa tanácsai segíthetnek Önnek dönteni, mennyi ideig folytassák a Lucentis-kezelést.
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát. Lehetséges mellékhatások Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A Lucentis alkalmazásával járó mellékhatásokat vagy maga a szeminjekciók alatt vagy az injekciós eljárás okozza, és főként a szemet érintik.
A legsúlyosabb mellékhatások alább kerülnek leírásra: Gyakori súlyos mellékhatások 10 ember közül legfeljebb 1-et érinthet : A szemfeneket borító réteg, a szeminjekciók alatt leválása vagy szakadása ideghártya-leválás vagy szakadásami fényfelvillanások és úszkáló homályok látását okozza, és átmeneti látásvesztésig fokozódhat, vagy a szemlencsék elhomályosodása szürkehályog. Nem gyakori súlyos mellékhatások ember közül legfeljebb 1-et érinthet : Vakság, a szemgolyónak a szem belső része gyulladásával járó fertőzése endoftalmítisz.
Az esetlegesen jelentkező tüneteket a betegtájékoztató 2. Kérjük, azonnal szóljon kezelőorvosának, ha ezek közül a mellékhatások közül bármelyik kialakul Önnél. A leggyakrabban jelentett mellékhatások alább kerülnek leírásra: Nagyon gyakori mellékhatások 10 ember közül több mint 1-et érinthet A látást érintő mellékhatások közé tartoznak: szemgyulladás, szemfenéki bevérzés retinavérzéslátászavarok, szemfájdalom, apró részecskék vagy pontok a látótérben üvegtesti úszkáló homályokbevérzett szemfehérje, szem irritáció, idegentest érzés a szemben, fokozott könnytermelés, a szemhéjak gyulladása vagy fertőzése, száraz szem, a szem kivörösödése vagy viszketése és a szemnyomás emelkedése.
A nem a látást érintő mellékhatások közé tartoznak: torokfájás, orrdugulás, orrfolyás, fejfájás és ízületi fájdalom.
A Lucentis-kezelést követően esetlegesen előforduló egyéb mellékhatások alább kerülnek leírásra: Gyakori mellékhatások A látást érintő mellékhatások közé tartoznak: A látásélesség csökkenése, a szem egyes részeinek duzzanata érhártya és kötőhártyaa szaruhártya a szem elülső része gyulladása, apró foltok a szem felszínén, homályos látás, az injekció beadási helyén kialakuló vérzés, vérzés a szemben, a szem váladékozása, ami viszketéssel, kivörösödéssel és duzzanattal jár kötőhártya-gyulladásfényérzékenység, kellemetlen érzés a szemben, a szemhéj duzzanata, a szemhéj fájdalma.
A nem a látást érintő gyakori mellékhatások közé tartoznak: húgyúti fertőzések, alacsony vörösvértestszám olyan tünetekkel, mint például a fáradtság, légszomj, szédülés, sápadt bőrszorongás, köhögés, szeminjekciók alatt, allergiás reakciók, mint bőrkiütés, csalánkiütés, szeminjekciók alatt és bőrvörösség. Nem gyakori mellékhatások A látást érintő mellékhatások közé tartoznak: Gyulladás és vérzés a szem elülső részében, tályog kialakulása a szemen, a szemfelület központi részének elváltozásai, az injekció beadási helyén kialakuló fájdalom vagy irritáció, szokatlan érzés a szemben, a szemhéj irritációja.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.
Mellékhatások bejelentése Ha Önnél bármilyen szeminjekciók alatt jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban. Hogyan kell a Lucentis-t tárolni?
- EYLEA 40 mg/ml oldatos injekció, injekciós üvegben - Gyógyszerkereső - Hálicittravel.hu
- Magyarországon nincsen pontos statisztikai adat a morbiditási viszonyokról, a hazai vaksági statisztikákban a glaukóma, a diabetes és myopia után negyedik helyen szerepel a macula degeneráció.
- Mi az oka a rövidlátásnak
- Attól, amit szem elől tévesztünk
- Nyitólap » Rendelési idők » A Szem betegségei » Időskori makuladegeneráció Időskori makuladegeneráció Az időskori makuladegeneráció a gazdaságilag fejlettebb társadalmakban — így hazánkban is — a vakság leggyakoribb oka.
A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik. Nem fagyasztható!
EYLEA 40 mg/ml oldatos injekció, injekciós üvegben
Milyen a Lucentis külleme és mit tartalmaz a csomagolás A Lucentis egy oldatos injekció, injekciós üvegbe töltve 0,23 ml. Tiszta, színtelen - halványsárga vizes oldat. Minden alkotóelem kizárólag egyszeri felhasználásra szolgál.